Home wifi ağında kimler var Wifi Ağında Kimler Var – Wifimde Kimler Var

Wifi Ağında Kimler Var – Wifimde Kimler Var

by erenakkus

Wifi Ağında Kimler Var

 Kimin Wi-Fi kullandığını hiç düşündünüz mü? Wi-Fi’nizin saldırıya uğradığını biliyor musunuz? Wi-Fi’nizi kullanan kişiyi yakalamak istiyor musunuz? Onları engellemek ister misin? Tüm bu sorulardan merak ediyorsanız, bu yazının tamamını okuyun çünkü bugün tüm bu sorularla ilgili tüm cevaplarınızı alacaksınız 🙂

Size wifi’nizi kimin kullandığı ve o cihazın hangi zaman diliminden itibaren bağlı olduğu gibi ihtiyacınız olan her şeyi gösterecek ve ayrıca bu cihazı ağınızdan engelleyebileceğiniz çok ilginç bir uygulamadan bahsedeceğim.

Fing Uygulaması

Her şeyden önce, Fing-Network Araçlarını oyun mağazasından indirin. Fing App hem Android hem de iPhone için kullanılabilir.

parmak uygulaması

Parmak uygulamasını açtıktan sonra. Burada, MAC adresleri ve IP adresleri ile tüm bağlı cihaz listesini görebilirsiniz. Simgelerini, cihazın bir cep telefonu veya dizüstü bilgisayar veya yönlendirici ve orada şirketin adını taşıyan başka bir cihaz olduğunu da görebilirsiniz.

parmak uygulaması taraması

Ayrıca herhangi bir cihazda açık bağlantı noktalarını tarayabilirsiniz. Daha fazla seçeneğe tıklayın, açık bağlantı noktası taraması seçeneğini göreceksiniz. Ağınıza bağlı herhangi bir cihazı tarayabilirsiniz. Örneğin: – Yönlendiricimi tarıyorum. Yani burada 80 portun açık olduğunu görüyorsunuz.

parmak uygulaması taraması

Basitçe, açık bağlantı noktaları, canlı durum, çalışan hizmetler, son bağlanma süresi ve daha fazlası gibi ayrıntıları görmek istediğiniz cihaza tıklayın. Ağ ve Olaylar seçeneğini kendiniz de keşfedebilirsiniz. 

Ağınızda engellemek istediğiniz, ağınıza bağlı istenmeyen herhangi bir cihaz görürseniz. Ardından MAC adreslerini kopyalayın ve yönlendiricinizin IP adresini web tarayıcısına yazarak yönlendiricinizin oturum açma sayfasına gidin ve MAC adres filtrelemesi ile bu istenmeyen cihazı Wi-Fi’nizden engelleyin.

Fing uygulaması, Wi-Fi’nizden kimin bağlı olduğunu tespit etmek için çok ilginç ve yararlı bir uygulamadır. Öyleyse, bu gönderiyi beğendiyseniz, beğenirseniz ve herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıya yorum yapın, kesinlikle size yardımcı olmaya çalışacağız.


Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

Şunları da okuyabilirsiniz0 comment
0

Leave a Comment