Home imunify Imunify 360 Nedir ? Nasıl Çalışır

Imunify 360 Nedir ? Nasıl Çalışır

by erenakkus

 Imunify 360 nedir ve nasıl çalışır?

Imunify 360 nedir , Barındırma sunucularına yüklenen bir güvenlik yazılımıdır . Cloudlinux’daki harika ekip tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir . Imunify360 , barındırma müşterilerimize her türlü kötü niyetli saldırıya karşı en yüksek seviyede güvenlik sağlamak için sürü bağışıklığını ve altı katmanlı yaklaşımı kullanır . Buna DDOS saldırıları, Mod Güvenlik koruması, kötü amaçlı yazılım taraması, web sitesi itibar yönetimi ve gelişmiş bir güvenlik duvarı dahildir. Imunify360, WordPress sitelerinde giderek yaygınlaşan kaba kuvvet saldırıları dahil olmak üzere anormal kullanıcı davranışlarını tespit etmek için tasarlanmıştır.

WordPress, bilgisayar korsanları için büyük bir hedeftir ve WordPress tabanlı bir web sitesinin ağımızda her gün aldığı saldırı sayısı binleri bulmaktadır. Çoğu kullanıcı habersizdir ve bunun nedeni Imunify360’ın web sitelerini korumaya yardımcı olmak için yerinde olmasıdır. Altı katmanlı yaklaşım şunları içerir:

  • Gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım taraması
  • Gri listeleme ile gelişmiş güvenlik duvarı
  • İzinsiz giriş tespiti
  • Sunucu Çekirdeği Yaması
  • Web Sitesi İtibar Yönetimi
  • Web Uygulamaları Korumalı Alan Oluşturma

Imunify360 Nasıl Çalışır?

Imunify360 saldırı tespiti, Mod Güvenlik kurallarına dayanmaktadır. Çok fazla ayrıntıya girmeden, Mod Security, sunucu tarafındaki bir uygulama güvenlik duvarıdır. Imunify360, günlük olarak güncellenen entegre mod güvenlik ‘kurallarına’ sahiptir. Bu kurallar, müşterilerimizin web sitelerini her türlü saldırıdan koruyan şeydir. Örneğin, belirli bir süre içinde WordPress, cPanel, E-posta veya FTP’ye belirli sayıda başarısız oturum açma girişiminiz varsa, IP adresiniz güvenlik duvarı tarafından engellenecektir. Bu, zamana dayalı geçici bir bloktur.

İzinsiz giriş algılama özelliği, başarısız oturum açma girişimleri gibi şüpheli olaylara karşı sunucu günlüklerini tarar ve bu tür olayları tetikleyen IP adreslerini engeller. Web sitesini ziyaret etmeyi denerseniz ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir ‘ Imunify360 Tarafından Korunan ‘ Captcha ekranıyla karşılaşırsanız.

Ardından, web sitenizi ziyaret ettiğinizde size bir Captcha testi sunulacak, Captcha’yı tamamladığınızda IP adresinizin engelini kaldıracak ve onu geçici bir beyaz listeye alacaksınız. Sistem, otomatik botların hesabınıza girmelerine engel olurken, insanlara verilen rahatsızlığı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, web sitenize yanlışlıkla yanlış kimlik bilgileri girerseniz, artık desteğe başvurmanıza gerek kalmadan “engellemeyi kaldırabilirsiniz”. Tekrarlanan ihlal durumunda, IP adresiniz otomatik olarak tekrar Gri Listeye eklenecek ve işlemin tekrarlanması gerekecektir.

Immunify360 Tarafından Engellenmenizin Nedenleri

Immunify360’ın bir IP adresini engellemesinin en yaygın nedeni başarısız oturum açma işlemidir. Bu, cPanel, E-posta hesapları veya FTP’ye giriş başarısız olabilir. WordPress kullanıyorsanız ve birden fazla başarısız girişiniz varsa, bir engellemeyi de tetikleyeceksiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, engellenmiş olmanızın bir başka nedeni de Mod Güvenliği kurallarımızdan birini tetiklemiş olmanızdır. WordPress kullanıyorsanız bir kuralı tetiklemek alışılmadık bir durum değildir, çünkü birçok tema ve eklenti her zaman en iyi kodlama uygulamalarını kullanmaz ve bu da sizi engelleyebilir.

Şunları da okuyabilirsiniz


0 comment
0

Leave a Comment