Home en iyi hosting servisleri Hosting Nedir ? En İyi Hosting Servisleri

Hosting Nedir ? En İyi Hosting Servisleri

by erenakkus

En İyi Hosting Servisleri

Hosting hizmetlerini, güvenlik, hız, pratiklik ve desteğe göre 0’dan 10’a kadar olan puanlarla sınıflandırarak ayrıntılı olarak analiz etmeye karar verdik.

Amazon

Güvenlik: 9.0

Hız: 8.0

Pratiklik: 8.0

Destek: 8.0

KingHost

Güvenlik: 8.0

Hız: 8.0

Pratiklik: 8.0

Destek: 8.0

HostGator

Güvenlik: 8.0

Hız: 7.0

Pratiklik: 8.0

Destek: 7.0

Locaweb

Güvenlik: 7.0

Hız: 7.0

Pratiklik: 6.0

Destek: 8.0

GoDaddy

Güvenlik: 7.0

Hız: 7.0

Pratiklik: 7.0

Destek: 8.0

UolHost

Güvenlik: 7.0

Hız: 6.0

Pratiklik: 6.0

Destek: 6.0

Hosting şirketinizin sıralamaya uymasını istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Hosting nedir?

Web barındırma, kuruluşların ve bireylerin İnternet’e bir web sitesi veya web sayfası yayınlamasına olanak tanıyan bir hizmettir. Bir web barındırma veya web barındırma hizmeti sağlayıcısı, web sitesinin veya web sayfasının İnternette görüntülenmesi için gereken teknolojileri ve hizmetleri sağlayan bir işletmedir. Web siteleri, sunucular adı verilen özel bilgisayarlarda barındırılır veya saklanır. İnternet kullanıcıları web sitenizi görüntülemek istediklerinde, tek yapmaları gereken web sitesi adresinizi veya etki alanınızı tarayıcılarına yazmaktır. Bilgisayarları daha sonra sunucunuza bağlanacak ve web sayfalarınız tarayıcı aracılığıyla onlara teslim edilecektir.

Çoğu barındırma şirketi, barındırmak için etki alanınızın size ait olmasını gerektirir. Bir alan adınız yoksa, barındırma şirketleri bir alan satın almanıza yardımcı olacaktır.

Barındırma sağlayıcınızdan beklemeniz gereken bazı özellikler şunlardır:

E-posta hesapları Daha önce belirtildiği gibi, çoğu barındırma sağlayıcısı, kullanıcıların kendi alan adlarına sahip olmasını gerektirir. Bir etki alanı adı (ör. Www.websiteniz.com) ve barındırma şirketiniz tarafından sağlanan e-posta hesabı özellikleri ile etki alanı e-posta hesapları oluşturabilirsiniz (ör. Adınız@websiteniz.com ).

FTP Erişimi FTP kullanımı, yerel bilgisayarınızdan web sunucunuza dosya yüklemenizi sağlar. Web sitenizi kendi HTML dosyalarınızı kullanarak oluşturursanız, dosyaları bilgisayarınızdan web sunucusuna FTP yoluyla aktarabilir ve web sitenize internet üzerinden erişilmesini sağlayabilirsiniz.

WordPress Desteği WordPress, çevrimiçi bir web sitesi oluşturma aracıdır. Web sitesi oluşturmanın ve yönetmenin uygun bir yolu olan güçlü bir blog oluşturma ve web sitesi içerik yönetim sistemidir. WordPress, internetteki web sitelerinin% 25’inden fazlasına güç sağlar. Çoğu barındırma sağlayıcısı, planlarının WordPress uyumlu olup olmadığını size hemen söyleyecektir. WordPress web sitelerinizi barındırmak için basit gereksinimler şunlardır: PHP sürüm 7 veya üstü; MySQL sürüm 5.6 veya üstü.

Web sitenizi Website.com ile oluşturmaya ve barındırmaya karar verirseniz , sürükle ve bırak site oluşturucuya erişimin yanı sıra, tümü tek bir abonelikte paketlenmiş özel bir alan adı, e-posta adresleri ve web barındırma alabilirsiniz .

Bir web sitesi oluşturucu kullanmanın bir avantajı, sitenizi oluşturmak için içeriği sürükleyip bırakmanıza ve sitenizi birkaç tıklama ile yayınlayabilmenize olanak sağlamasıdır. Teknik deneyim gerekli değildir. Website.com site kurucu ile web sitenizi kodlama ile oluşturmanıza gerek kalmayacak ve masaüstü bilgisayarınızdan sunucuya FTP yoluyla dosya aktarmanıza gerek kalmayacaktır.

Çevrimiçi işletmem bir web barındırma hizmetinden nasıl yararlanabilir?

Web sitenizi çevrimiçi olarak yayınlamak için, işletme web siteniz bir web barındırma hizmeti gerektirir. Ancak, bir web barındırma, işletme sahiplerine web barındırma hizmetlerinden daha fazlasını sunar! Örneğin, web barındırma firmaları genellikle müşterilerinin web sitelerinin 7/24 çalışır durumda olduğundan emin olmak için şirket içi teknisyenleri kullanır. Ayrıca, web sitesi sahipleri yardıma veya sorun gidermeye ihtiyaç duyduklarında (örneğin, komut dosyası başlangıcı, e-posta gönderilemiyor / alınamıyor, alan adı yenileniyor ve daha fazlası), web barındırıcısının kurum içi desteği, başvurulacak kişilerdir. Profesyonel bir web barındırma hizmeti, işletme sahipleri için sorunsuz bir deneyim sağlar, böylece zamanlarını ve çabalarını işlerine verimli bir şekilde odaklayabilirler.

0 comment
0

You may also like

Leave a Comment