Home antivirüs indir Antivirüs Nedir? En İyi Ücretli Ve Ücretsiz Antivirüs Programları

Antivirüs Nedir? En İyi Ücretli Ve Ücretsiz Antivirüs Programları

by erenakkus

 Hız ve pratiklik değerlendirmesine göre 0 ile 10 arası bir puanla derecelendirildi.

En iyi Ücertsiz Antivirüsler

Kaspersky Free Antivirus – Not 9.5

Bitdefender – Not 9.5

Windows Defender (Windows 10) – Not 9.0

Malwarebytes Free – Not 8.5

Avast Ücretsiz Antivirüs – Not 8.0

AVG Antivirus Free – Not 7.5

Comodo Antivirus – Not 7.5

Avira Antivirus – Not 7.0

Panda Ücretsiz Antivirüs – Not 7.0

360 Total Security – Not 6.5

En iyi Ücretli Antivirüsler

Bitdefender İnternet Güvenliği – Not 9.5

Kaspersky Total Security – Not 9.0

Norton Security Premium – Not 8.5

ESET NOD32 Antivirus – Not 8.5

Malwarebytes – Not 8.0

McAfee Antivirus – Not 8.0

Trend Micro – Not 7.5

Panda Antivirus Pro – Not 7.5

F-Secure Antivirus – Not 7.0

Antivirüs Nedir?

Virüsten koruma yazılımı, yazılım virüslerini ve solucanlar, truva atları, reklam yazılımları ve daha fazlası gibi diğer kötü amaçlı yazılımları önlemek, aramak, tespit etmek ve kaldırmak için tasarlanmış bir program veya programlar kümesidir.

Neden Antivirüs Yazılımına İhtiyacım Var?

Bu araçlar, kullanıcıların yüklemesi ve güncellemesi için kritik öneme sahiptir çünkü virüsten koruma yazılımı koruması olmayan bir bilgisayar , internete bağlanıldıktan sonra dakikalar içinde etkilenecektir. Bombardıman süreklidir, bu da virüsten koruma şirketlerinin her gün oluşturulan 60.000’den fazla yeni kötü amaçlı yazılımla başa çıkmak için algılama araçlarını düzenli olarak güncellemeleri gerektiği anlamına gelir.

Günümüzün kötü amaçlı yazılımı (bilgisayar virüslerini kapsayan bir şemsiye terim), daha eski, tanım tabanlı antivirüs yazılımı tarafından algılanmayı önlemek için görünümünü hızla değiştirir. Virüsler, cihazınıza zarar verecek, bir kullanıcının verilere erişmesini engelleyecek veya bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirecek şekilde programlanabilir.

AntiVirüs Yazılımı Ne Yapar?

Birkaç farklı şirket virüsten koruma yazılımı geliştirir ve her bir teklif değişebilir ancak tümü bazı temel işlevleri yerine getirir:

Herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya bilinen kötü amaçlı kalıplar için belirli dosyaları veya dizinleri tarayın

Taramaları sizin için otomatik olarak çalışacak şekilde planlamanıza izin verin

Herhangi bir zamanda belirli bir dosyanın veya tüm bilgisayarınızın veya bir CD’nin veya flash sürücünün taranmasını başlatmanıza izin verir.

Algılanan tüm kötü amaçlı kodları kaldırın – bazen bir virüs bulaşması konusunda bilgilendirilirsiniz ve dosyayı temizlemek isteyip istemediğiniz sorulur, diğer programlar bunu arka planda otomatik olarak yapar.

Size bilgisayarınızın ‘sağlığını’ gösterin

Bilgisayarlarınızı, dizüstü bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi ve akıllı telefonlarınızı korumak için her zaman en iyi ve güncel güvenlik yazılımının yüklü olduğundan emin olun .

Antivirüs Yazılımı Nasıl Çalışır?

Birçok virüsten koruma yazılımı programı, kötü amaçlı yazılım tanımlarını doğrudan cihazınıza indirmeye devam eder ve eşleşmeleri aramak için dosyalarınızı tarar. Ancak, bahsettiğimiz gibi, çoğu kötü amaçlı yazılım tespit edilmekten kaçınmak için düzenli olarak görünüşte değiştiğinden, Webroot farklı şekilde çalışır. Cihazınızda tanınan kötü amaçlı yazılım örneklerini depolamak yerine, kötü amaçlı yazılım tanımlarını bulutta depolar . Bu, daha az yer kaplamamıza, daha hızlı taramamıza ve daha sağlam bir tehdit kitaplığı korumamıza olanak tanır.

Ücretsiz ve Ücretli Antivirüs Yazılımları

Bankacılıktan bebek fotoğraflarına kadar, iş ve kişisel verilerimizin çoğu cihazlarımızda yaşıyor. Fiziksel olarak depolanmış olsaydı, bir güvenlik çözümü için ödeme yapmak hiç akıllıca olmazdı. Ne yazık ki, çoğu zaman çevrimiçi verilerimizin parmağınızı kaldırmadan veya kuruş harcamadan güvende kalmasını bekliyoruz. Bunu ücretsiz olarak yaptığını iddia eden şirketler, elbette bu karışıklığın kısmen sorumlusudur. Ancak tüketiciler, veri güvenliği söz konusu olduğunda kimlik hırsızlığı koruması, mobil güvenlik ve destek seçenekleri gibi özelliklerde ısrar etmelidir – genellikle ücretsiz çözümlerden yoksun özellikler.

Şunları da okuyabilirsiniz


0 comment
0

You may also like

Leave a Comment